توصیه های عملی برای تأثیرگذاری صحیح

توصیه های عملی برای تأثیرگذاری صحیح

توصیه های عملی برای تأثیرگذاری صحیح

جو برایانت یک راهنمای معاشرت و ویراستار کتاب دیبرت ـ کتاب مرجع بریتانیا درباره معاشرت و رفتارهای امروزی ـ است که ایده‌های بیان شده در آن کتاب همه از خود اوست. دیبرت کتابی است که موارد معاشرتی از دو قرن گذشته را در خود دارد و شامل (الف) تا (ی) رفتارهای مدرن است.

همه ما می‌دانیم که تأثیر‌گذاری صحیح برای موفقیت حرفه‌ای و اجتماعی، مسئله‌ای اساسی است. اغلب ما، ندانسته نمای شخصیتی‌مان را با فراموش کردن اصول روابط متقابل (چهره‌به چهره) تیره می کنیم. از ظاهر شخصی و ایما و اشاره گرفته تا حرکات دست و معرفی. در اینجا چند توصیه مهم برای همه استدلال‌های صحیح… یادآوری شده است:

۱ـ خوب به نظر برسید

ظاهر شما یک پیام فوری به افراد پیرامون شماست. بنابراین اینکه چگونه به نظر می رسید به اندازه اینکه چگونه رفتار می‌کنید با اهمیت است. این بدان معناست که شما و لباس پوشیدنتان از سر تا انگشت پا باید درخشان و تمیز باشد. لباس پوشیدن مناسب برای درخور کردن موقعیت احساس شخصی شما از شیوه‌هایی برای مناسب کردن محیط شماست.

۲ـ ژست مثبت بگیرید

شیوه ایستادنتان، راه رفتن و نشستن همه یک تأثیر بزرگ دارد. سرتان را بالا نگهدارید، پشتتان را صاف کرده و شانه‌هایتان را به عقب بکشید. اما همه آنها را به طور طبیعی نگهدارید. به آرامی گام بردارید.(گام‌های سنگین و رعدآسا برندارید)، و پاها را نکشید و از این‌سو به آن سو حرکت نکنید. باید موقع نشستن همیشه زانوها به هم چسبیده باشد.

۳ـ ایما و اشاره را در خود تقویت کنید

ایما و اشاره یک سری از نشان‌های بی‌صدا است که سهم اساسی در تاثیرگذاری شما به عهده دارد. از گره کردن بازوانتان به هم، قوز کردن و ناآرامی زشت اجتناب کرده تا فضایی از اعتماد به نفس و مثبت بودن ایجاد کنید. بر روی خوب ایستادن، ژست مثبت و یک حس طبیعی هوشیاری تمرکز کنید. هرگز در جمع خمیازه نکشید و لبخند را فراموش نکنید.

۴ـ دست طرف مقابل را تکان دهید

دست‌دادنی که تنها چند لحظه طول می‌کشد، فرم رایج احوالپرسی برای همه موقیت‌های تجاری و موقعیت‌های اجتماعی است. همیشه از دست راست خود استفاده کنید و دستان گیرنده را دو یا سه بار تکان دهید. تماس بینایی بسازید و مطمئن شوید که انگشتانتان به طور محکم دست فرد را لمس کرده است. از چنگ زدن استخوان شکن یا شل و سست و دستان لنگ زده دوری کنید.

۵ ـ بوسیدن گونه

وقتی با احوالپرسی گونه به گونه مواجه شدید، با اعتماد به نفس به موقعیت نزدیک شوید. معمولاً گونه راست مقدم است، اما برای تغییر جهت در آخرین دقیقه آماده باشید. با پوست گونه باید تماسی کوتاه و سبک داشته باشید. از آثار صدا، بوسیدن هوا و گذاشتن رد آب دهان دوری کنید. اگر فقط یک بوسه انجام می‌دهید قطعاً پس از آن عقب بکشید(اما نه خیلی ناگهانی). نسبت به کسانی که کمتر با آنها آشنا هستید محتاط باشید. دو بوسه ممکن است زیادی به نظر برسد.

۶ ـ چشم در چشم نگاه کنید

شکی نیست که مقدار مشخص تماس بینایی فرمی مثبت از رابطه است، اما به یاد آورید که تنها قسمتی از ثانیه برای تفاوت بین تأثیر خوب یا شروعی دلسرد کننده کافی است. وقتی شما به کسی معرفی می‌شوید، تماس بینایی تعیین کننده است، دست می‌دهید و سرگرم مکالمه می‌شوید. فقط گیرنده خود را با نگاه خیره طولانی دلسرد نکنید.

۷ـ معارفه دلچسب

وقتی شما به کسی معرفی می‌شوید، پاسخ قدیمی «احوال شما» مهم است. اگر این برای موقعیت زیادی رسمی است، آنوقت یک «سلام» دوستانه قابل قبول است. اگر شما معارفه را پیش می‌برید، سلسله مراتب را رعایت کنید. آقایان باید به خانم‌ها و کوچکترها به بزرگترها معرفی شوند. یک اطلاعات کوچک درباره هر شخصی که معرفی می‌کنید ارائه دهید تا به باز شدن سر صحبت کمک کند. واضح صحبت کنید و مِن‌مِن نکنید. شما نمی‌خواهید افراد به خاطر دستپاچگی شما مجبور به گفتن «متاسفم، من متوجه اسم شما نشدم» شوند.

2440

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان