نویسنده شو فروشنده شو فال حافظ کافی نت آنلاین


مقاله درمورد ۲۲ بهمن

شعرهای زیبا درباره دهه فجر

مقاله درمورد ۲۲ بهمن

با وجود همه ناباوریها و تمامی تلاشهایی که در سطح بین المللی برای حفظ رژیم شاه و جلوگیری از موفقیت امام خمینی بعمل آمد، انقلاب اسلامی در مرحله نخست مبارزات خویش در روز ۲۲ بهمن پیروز گردید و از این جهت پیروزی آن بیشتر به یک معجزه شبیه بود تا تحولی عادی.

به جز امام خمینی و توده های بیشماری که خارج از تحلیل های معمول، به گفته ها و وعده های امام باور قلبی داشتند، عموم تحلیل گران سیاسی و همه کسانی که در رخدادها و حوادث ایران دخیل بودند وقوع چنین پیروزی را، حتی تا روزهای واپسین عمر رژیم شاه ناممکن می دانستند.

چنین بود که از صبحدم ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ خصومت با نظام نوپای اسلامی در پهنه ای گسترده آغاز شد. جبهه دشمنیها را آمریکا رهبری می کرد و دولت انگلیس و برخی دول اروپایی دیگر به همراه تمامی رژیمهای وابسته به غرب در آن مشارکت فعال داشتند. شوروی (سابق) و اقمار آن نیز ناخرسند از اتفاقی که در ایران افتاده و به حاکمیت دین منجر گردید، با آمریکائیها در بسیاری از خصومتها همسو شدند. نمونه بارز این هم پیمانی در همنوائی نیروهای چپ و راست ضدانقلاب داخل کشور که بعدها اسناد وابستگی آنان به سفارتخانه های شوروی و آمریکا افشا گردید و از آن بارزتر هماهنگی همه جانبه دو کشور در تجهیز صدام و حمایت از او در جنگ با جمهوری اسلامی را می توان مشاهده کرد. اما امام خمینی با همان منطقی که نهضت اسلامی را آغاز کرده بود، در اوج فتنه ها و فشارهای خارجی انقلاب را هدایت کرد و آن را با اراده خویش به دوره سازندگی و ثبات هدایت نمود.

نهضتی که امام خمینی پرچمدار و پایه گذار آن بود، توانست در روز ۲۲ بهمن غبار از چهره اسلام زدوده و سیمای حقیقی آن را پس از ۱۴ قرن به جهان تشنه عدالت بنمایاند. به همین دلیل است که انقلاب اسلامی ایران در جهان اسلام به عنوان «انقلاب امام خمینی» شناخته شده است.

به همین علت است که تاکنون هیچ یک از طرحهای سیاسی و اقتصادی و نظامی آمریکا علیه ایران که غالباً با حمایت یا سکوت متحدان منطقه ای و جهانی آن کشور همراه بوده، به نتیجه نرسیده است. و به همین دلیل است که پس از گذشت سه دهه مقابله غرب با انقلاب، امروز تئوریسین ها و سیاستمداران اروپائی و آمریکائی بر ضرورت پذیرش و تحمل واقعیت انقلاب و جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی تاکید می کنند.

نهضتی که در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید، امروزه برای بسیاری از ملل جهان چراغ راه زندگی است.

از این رو «۲۲ بهمن» تنها نباید به عنوان روز پایانی یک رژیم سیاسی و آغازی بر حیات رژیم دیگر تلقی گردد. بلکه باید از آن به عنوان سرفصلی برجسته در تاریخ سیاسی ایران و نقطه ای عطف در روند مبارزات ملت ایران یاد کرد.

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : انشا از دهه فجرانشا در مورد دهه فجرانشا درباره دهه فجرانشا درباره ی دهه فجرانشا درمورد دهه فجرانشا دهه فجربرنامه برای دهه فجربرنامه دهه فجربرنامه های دهه فجربرنامه های پیشنهادی دهه فجرتحقیق در مورد 22 بهمن برای کودکانتحقیق در مورد دهه فجرتحقیق درباره 22 بهمن برای کودکانتحقیق درباره دهه فجرتحقیق درمورد دهه فجرتحقیق دهه فجرتحقیق کوتاه در مورد انقلاب اسلامی ایرانتحقیق کوتاه درباره انقلاب اسلامی ایرانتحقیق کوتاه درمورد انقلاب اسلامی ایرانتحقیق کودکانه درباره 22 بهمنجشن دهه فجردهه فجر انقلاب اسلامیدهه فجر برنامهدهه فجر چه روزی استدهه فجر چیستدهه فجر کی استروزنامه دیواری دهه فجرسخنان رهبری در مورد دهه فجرسرود دهه فجرسرودهای جدید دهه فجرشعار دهه فجرشعر دهه فجرعلوم اجتماعیمتن ادبی دهه فجرمتن مجری دهه فجر ابتداییمطلب کوتاه در مورد انقلاب اسلامی ایرانمطلب کوتاه درباره انقلاب اسلامی ایرانمقاله در مورد 22 بهمن برای کودکانمقاله در مورد دهه فجرمقاله درباره 22 بهمن برای کودکانمقاله درباره دهه فجرمقاله درمورد 22 بهمنمقاله درمورد دهه فجرمقاله کوتاه انقلاب اسلامی ایرانمقاله کوتاه در مورد انقلاب اسلامی ایرانمقاله کوتاه درباره انقلاب اسلامیمقاله کوتاه درمورد انقلاب اسلامی ایرانمقاله کودکانه در مورد 22 بهمنمقاله کودکانه درباره 22 بهمنموضوع انشا دهه فجرنقاشی در مورد دهه فجرنقاشی دهه فجرنقاشی دهه فجر برای نوجوانانکاربرگ دهه فجرکاردستی دهه فجرکاردستی دهه فجر پیش دبستانی
2456

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقستان
توسط
تومان