فراهم کردن خانه امن برای کودکان

فراهم کردن خانه امن برای کودکان

فراهم کردن خانه امن برای کودکان

آیا خانه شما برای کودک نوپا و کنجکاوتان امن است؟ قفل کودک برای درها، امنیت کودکتان را در مواقعی که درمنزل نیستند تضمین می کند. بچه ای که تازه راه رفتن را آموخته است و کودکانه گام برمی دارد بسیار بانمک به نظر می رسد.

درهرحال، بچه ای که روی پاهای خویش می ایستد زنگ خطری برای والدین نیز هست.

بچه های نوپا ذاتا کنجکاو هستند. آنها دارای غریزه ای برای مشاهده، لمس و تجربه کردن چیزهای اطرافشان هستند. از آنجا که بچه ها نمی توانند مراقب امنیت خود باشند، لذا به مراقبت دائمی نیاز دارند. واضح است که پدر و مادر نمی توانند بیست و چهارساعته کودکشان را تحت نظر بگیرند. درحین اینکه والدین بچه ها را تحت نظر گرفته اند، حتی یک دقیقه غفلت هم می تواند برای کودک متضمن خطر باشد. قفل کودک برای درها، می تواند شما را از استرس نظارت دائم بر کودکتان آسوده کند. برای اطمینان یافتن از اینکه کودک شما همیشه ایمن است، ایده خوبی است که در رابطه با درهای امنیتی پله ها، ادوات رهگیری کودک و سایر شیوه ها مطالعه داشته باشیم.

● قفل کودک را درکجا نصب کنیم؟

صدمات خانگی که به بچه های کوچک وارد می شود بسیار شایع است. گیرکردن انگشتان بین در، برق گرفتگی های شدید تا خفیف، آسیب های ناشی از لوازم خانگی، سقوط، غرق شدن و غیره تعدادی از رایج ترین خطراتی هستند که بچه ها با آن مواجه اند. بچه ها اغلب به تنهایی در حیاط خانه پرسه می زنند. این امر می تواند آنان را به میزان بیشتری درمعرض خطرات و آسیب دیدگی ها قراردهد. نصب محصولات امنیتی درخانه می تواند از رفتن کودکتان به مکان های ناامن جلوگیری کند. بعلاوه شما می توانید با آسودگی خاطر به کارهای زندگی خود رسیدگی کنید و مجبور نباشید دائما خود را تحت نظر بگیرید. قفل کودک برای درها در هزاران شکل متنوع و با مکانیسم های مختلف موجود می باشد. در هرحال اساس عملکرد تمامی آنان یکسان است و آن عبارت است از ایمن نگاه داشتن کودک شما در منزلتان. شما می توانید این قفل ها را روی در منزل، درحیاط، پنجره ها، در حمام، دریخچال، در فر، در کابینت های آشپزخانه و روی هر چیزی که تهدیدی برای کودک شما محسوب می شود، قرار دهید. به علت پیچیدگی عملکرد این قفل ها و اینکه در ارتفاع بالا نصب می شوند بچه ها نمی توانند آن ها را بازکنند. لازم نیست نگران امنیت کودک خود در اتومبیل باشید؛ زیرا از سال ۱۹۸۰ به بعد بیشتر اتومبیل ها در هنگام ساخت مجهز به قفل امنیتی کودک می شوند.

● قفل کودک را از کجا تهیه کنیم؟

همان گونه که در بالا گفته شد، محصولات امنیتی کودکان در انواع مختلفی، از قفل های چسبنده ساده گرفته تا قفل های مغناطیسی موجود می باشند. شما می توانید این محصولات را از مغازه های فروش لوازم ارتقادهنده منزل تهیه نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید بخش مربوط به مراقبت از کودک و محصولات امنیتی را ملاحظه کنید.

همچنین شما می توانید این محصولات را به صورت آنلاین از سایت های مختلفی خریداری نمایید. محصولات امنیتی کودک اغلب ارزان هستند. بنابراین می توان آنها را در تمامی مکان هایی که برای کودک خطرآفرین است، نصب کرد. معمولا این محصولات از جنس پلاستیک ساخته می شوند، بنابراین می توانند به لوازم خانگی و سایر سطوح متصل شوند.

مکانیسم بازکردن این محصولات اغلب پیچیده است. به همین خاطر بچه ها نمی توانند آن را باز کنند. حتی طراحی برخی از این محصولات به نحوی است که در صورتی که کودک شما موفق به بازکردن آنها شود، از گیرکردن انگشتان بین در جلوگیری می کنند. قفل های امنیتی، بچه های کوچک شما را درمحدوده امن منزلتان نگه می دارند. درهرحال بچه های بزرگ تر ممکن است دریابند که چگونه این قفل ها را باز کنند؛ در آن صورت شما باید به آنها بفهمانید که تنهایی پرسه زدن و یا دست زدن به لوازم خطرناک برای آنان بد است. بچه های بزرگ تر از دو سال می توانند به شما گوش دهند و عواقب رفتارهای نسنجیده را درک کنند. دلیل دیگر مفیدبودن محصولات ایمنی کودکان آن است که دیگر لازم نیست وقتی بچه ها قصد دارند کارهای خطرناکی انجام دهند، هرچند وقت یک بار سر آنان فریاد بزنید. اعتراضات مداوم شما می تواند بچه ها را عصبانی کند و ممکن است آنان به مرور زمان سرکش و نافرمان شوند.

بنابراین قفل های کودک چندین مزیت دارند. آنها برای خانه ها، مدارس و مراکز نگهداری روزانه کودکان مفید هستند. خرید یکی از این قفل ها حقیقتا از استرس زندگی شما می کاهد.

2440

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان